Image
ELPEK GRUP | "fark yaratan mühendislik çözümleri"

Image

ELPEK GRUP olarak, Türkiye geneline "fark yaratan mühendislik çözümleri" felsefemizle on yıldır "örnek almak yerine örnek olmaya" ve kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz. ELPEK GRUP, uzun yılların bilgi birikimine dayalı farklı Mühendislik tecrübelerinin bir araya gelmesi ile ELPEK Mühendislik olarak 2008 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye'nin ilk ve tek tescilli Elektriksel Periyodik Kontrol firması olan ELPEK MÜHENDİSLİK, elektriksel periyodik kontroller konusunda kısa bir süre içinde kendini tüm Türkiye'ye ispatlayarak, örnek Elektrik Mühendislik firması olmayı başarmıştır. Sektörünün lideri olarak çalışmalarını sürekli geliştirerek sürdüren ELPEK MÜHENDİSLİK, endüstriyel tesislerin temel Elektrik Mühendislik hizmetlerine destek sunmaya devam etmektedir.

Endüstriyel tesislerin artan talepleri doğrultusunda elektriksel planlı bakım faaliyetlerine teknik çözümler geliştirmeye devam etmiştir. Endüstriyel tesislerde enerji kesintisi olmaksızın üretim performansının artırılması amacıyla enerji yönetimi ve elektriksel planlı bakımlar yapılarak çok sayıda fabrika vb tesislerde başarılı projeler yürütülmektedir.

Image

ELPEK MÜHENDİSLİK | Elektriksel Periyodik Kontroller Türkiye'nin lider kuruluşları tarafından en çok tercih edilen elektriksel periyodik kontrol firması Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 yılı aşkın süredir Türkiye genelinde "fark yaratan mühendislik çözümleri" felsefemizle Elektrik Mühendisliği, Enerji Yönetimi, İş Güvenliği sektörlerine inovatif çözümler sağlayarak analitik hizmetler sunmaktayız. Yüksek kaliteli hizmet anlayışımızla endüstriyel tesisler fabrikalar ve özel sektörel tesislere elektriksel periyodik kontroller, elektriksel periyodik ölçüm bakım hizmetleri ve iş sağlığı ve güvenliği periyodik ölçümleri ile isg periyodik kontrolleri, endüstriyel elektrik tesisatları planlı bakımı, trafo yüksek gerilim işletme sorumluluğu, yıldırımdan korunma tesisatı kurulumu montajı, trafo bakımı ve fenni muayene hizmetleri ile Türkiye geneline teknik ve özgün çözümler sunan sektörün lider mühendislik firması olmayı sürdürüyoruz.

Image

Elektriksel periyodik kontroller süresince ilgili tesislerde tespit edilen eksiklikler arasında yer alan yıldırımdan korunma sistemlerinın hatalı uygulamaları konularında da tarafımıza yönelik artan talepler ELPEK PARATONER olarak yeni bir marka doğurmuştur. ELPEK PARATONER olarak, yıldırımdan korunma sistemleri ve topraklama sistemleri konusunda kısa süre içinde uzman ekipler oluşturmuştur. Türkiye genelindeki çok sayıda endüstriyel tesisin iç ve dış yıldırımlık sistemlerinin tesis edilmesi ve topraklama tesisatlarındaki büyük sorunların çözüme kavuşturulması sağlanmıştır.

Image

Elektriksel periyodik kontroller konusunda oluşturulmuş profesyonel sistem ve profesyonel ekiplerimizin hizmetlerinden memnuniyeti her geçen gün artan işletmelerin yine ortak talepleri doğrultusunda MAKSİSPEK markamız ile makine sistemleri periyodik kontrollerindeki sektörel eksikliklerin çözüme kavuşturulması amaçlanmıştır. Bu bağlamda, kaldırma araçları ve basınçlı kapların genel fenni muayeneleri ve raporlama çalışmaları yapılmaktadır.

Image

Endüstriyel tesislerde iş güvenliğinin giderek önem kazanması ile (özellikle patlamadan korunma ve yangın risklerinin ortadan kaldırılması vb talepler) elektriksel güvenlik koşullarının sağlanması amacıyla ELPEX ex proof elektrik tesisat çözümleri hayat bulmuştur. ELPEX Exproof olarak, endüstriyel tesislerin ex-proof malzeme ve exproof ekipmanlar temini, ex-proof ürün montajı ve tesisat kurulumu, ex-proof tesisat uygunluk raporu ve ex-proof elektrik tesisatlarının kontrolleri ile ATEX yönetmeliğine uygun Elektrik Mühendislik hizmetleri de eklenmiştir.

Image