Image
ELPEK MÜHENDİSLİK | elektriksel periyodik kontroller

Image

ELPEK MÜHENDİSLİK, elektriksel periyodik kontroller kapsamında : elektrik topraklama tesisatı ölçümü, paratoner tesisatı ölçümü, aydınlık seviyesi ölçümü, termal kamera ölçümü, rcd kaçak akım koruma sistemleri açma akım ve zaman testleri, yüksek gerilim trafo sargı direnci testleri, trafo bakımı, trafo yağ izolasyon ölçümü, jeneratör ölçümü, katodik koruma ölçümü, harmonik ölçümü, makine topraklama ölçümü, yıldırımdan korunma tesisatı ölçümü, pano topraklama ölçümü, elektrik tesisat uygunluk kontrolü ve raporu, arc flash analizi, ERA : Elektriksel Risk Analizi (Türkiye'de ilk kez), Elektriksel Risk Haritası (Türkiye'de ilk kez) periyodik ölçüm, periyodik kontrol ve enerji verimliliği danışmanlığı çözümleri üretmektedir.

daha fazla bilgi için

 

ELPEK PARATONER | yıldırımdan korunma sistemleri

Image

ELPEK PARATONER, endüstriyel tesisler başta olmak üzere yıldırımdan korunma tesisatı montajları, topraklama sistemleri, topraklama tesisat kontrolü ve topraklama tesisat montajları, faraday kafesi, Franklin çubuğu, ESE Tipi aktif paratoner uygulamaları, aktif paratoner kurulumu, yıldırımdan korunma tesisat ölçümü, iç yıldırımlık sistemleri, paratoner ölçümü, yakalama çubuğu ölçümü, paratoner kapsama koruma alan projesi, topraklama sistemleri hakkında bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yapılmaktadır. İlgili hizmetler konusunda uzman ve uzun yılların bilgi birikimine sahip ve tüm yetkilendirme belgelerine sahip SMM Müşavir Elektrik Mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

daha fazla bilgi için

 

MAKSİSPEK | makine sistemleri periyodik kontrolleri

Image

MAKSİSPEK, mekanik sistemler konusunda uzman ve yetkilendirme belgelerine sahip TMMOB Makine Mühendisleri Odasına kayıtlı Makine Mühendisleri ile "fark yaratan mühendislik çözümleri" felsefesini ilke edinmiştir. Makine sistemlerinin genel periyodik kontrolleri başta olmak üzere tüm mekanik sistemlerin genel periyodik ölçümü, fenni muayenesi ve periyodik kontrollerini yapmaktayız. Bu bağlamda, basınçlı kap kontrolü, kalorifer kazanı periyodik kontrolü, kompresör periyodik kontrolü, hidrofor periyodik kontrolü, hava tankı periyodik kontrolü, sıcak su kazanı periyodik kontrol, kızgın yağ kazanı kontrolü, sanayi gazlarının tank kontrolü, LPG tankı periyodik kontrolü, otoklav periyodik kontrolü, boyler kontrolü ve kaldırma araçları, forklift periyodik kontrol, transpalet periyodik kontrol, mobil vinç, gezer vinç periyodik kontrol, vinç periyodik kontrol, caraskal periyodik kontrol, yük asansörü periyodik kontrol, araç kaldırma lifti kontrol, kaldırma platformu kontrolü, sepetli platform kontrolü ve özel talepler doğrultusunda farklı makine ve araçların periyodik kontrolleri ve periyodik ölçümleri yapılarak raporlanmaktadır.

daha fazla bilgi için

..

ELPEX EXPROOF | elektrik profesyonel exproof malzemeleri

Image

ELPEX Exproof Mühendislik firması olarak, 2013 yılından itibaren elektrik profesyonel exproof malzemeleri temin, montaj ve kontrol faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu bağlamda, ex proof ürünler, exproof elektrik eydınlatma ürünleri, exproof aydınlatma sistemleri, exproof elektrik tesisat malzemeleri, ex-proof endüstriyel ekipmanlar, (ex-proof priz, ex-proof anahtar, ex-proof pano, ex-proof lamba, exproof buat ve bağlantı kutuları, exproof enerji dağıtım panoları, exproof elektrik fiş priz setleri, exproof enerji kontrol üniteleri, exproof uyarı ikaz üniteleri, exproof elektrik anahtarları, exproof priz kombinasyon kutuları, ex proof kablo rakorları, ex proof tesisat malzemeleri, exproof flex borular, exproof kazan daireleri boyahaneler ekipmanları) Atex sertifikalı olarak talepler doğrultusunda teknik çözümlerimizle buluşmaktadır. Ayrıca büyük endüstriyel tesislerde Patlamadan Koruma Dokümanı (PKD) ve ex proof tesisat uygunluk raporu ve ex proof tesisat takip denetim hizmetleri sunmaktayız.

daha fazla bilgi için

 

DİZAYN AYDINLATMA | elektrik market

Image

Dizayn Aydınlatma, endüstriyel tesislerde aydınlatma tesisatları kapsamında; verimli aydınlatma ürünleri, aydınlatmada ekonomik enerji verimliliği çözümleri, led teknolojisi ile tasarruflu aydınlatma sistemleri, endüstriyel acil aydınlatma projelendirmeleri ve uygulamaları, özel aydınlatma projeleri, aydınlatma verimlilik projeleri ve enerji yönetimi başlıklarını içeren ürün ve hizmetler sunmaktadır. Ayrıca endüstriyel tesislerde işyeri ortam ölçümleri kapsamında aydınlık şiddeti ölçüm seviyelerine uygun profesyonel enerji kalitesi ve kazanç çözümleri sunmaktadır.

Yine endüstriyel tesislerde elektrik tesisatlarının periyodik planlı bakım hizmetleri için konusunda uzman teknik ekiplerimizle teknik çözümler sunmaya devam ediyoruz. Konusunda uzman ve yetkili hizmet ekiplerimiz ile Pano Planlı Bakım Sözleşmesi yaptığımız işletmelerin kesintisiz üretim çalışmalarına devam etmeleri için destek sağlıyoruz. Endüstriyel bir tesisin devamlılığında en önemli husus olan elektrik ihtiyacının kesintisiz işleyişi için müşterilerimize planlı bakım ve kontrollerin yanı sıra enerji uzaktan takip hizmetleri de sunmaktayız.

daha fazla bilgi için